Witamy

Witamy w serwisie poświęconym archeologii biblijnej.

Pragniemy na tej stronie prezentować informacje o najnowszych odkryciach archeologicznych związanych z wydarzeniami opisanymi w Biblii, aktualności z dziedziny archeologii Izraela i innych krajów biblijnych, a także ciekawe i niekoniecznie nowe wiadomości archiwalne.

Serwis „Archeologia biblijna” mieć będzie charakter informacyjny, a pisane przez nas notki będą zawierały odnośniki do źródeł (polskich lub angielskich), gdzie będzie można znaleźć więcej informacji na dany temat. Jednocześnie chcemy unikać oceny odkryć i ich interpretacji oraz traktować obiektywnie wszystkie podawane źródła bez względu na światopogląd autorów czy ich stosunek do samej Biblii.

Zdajemy sobie również sprawę z olbrzymiego zainteresowania archeologią biblijną i jednocześnie braku polskiego serwisu na ten temat. Dlatego chcielibyśmy, by niniejsza strona była swego rodzaju przewodnikiem, zebraniem w jednym miejscu informacji rozproszonych w rozmaitych miejscach.

Archeologia każdego dnia przynosi nowe odkrycia, które pomagają lepiej zrozumieć treść Biblii. Zapraszamy do lektury serwisu „Archeologia biblijna” i śledzenia wszystkich aktualności.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Archeologia, Biblia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.